CalGel NEW 500ml veterin. 1ks
Cal gél je vápnik vo vodorozpustnej, veľmi dobre vstrebateľnej forme, doplnený komplexom vitamínov je určený na prevenciu a podporu liečby ochorení vznikajúcich v dôsledku nedostatku vápnika. ... celý popis
10,49 €
(21 €/kg)
CalGel NEW veterinárny prípravok 500 ml
CalGel je veterinárny prípravok obohatený o komplex vitamínov, ktorý pôsobí ako prevencia a podpora pri liečbe ochorení vzniknutých v dôsledku nedostatku vápnika. Svojím zložením vo vodorozpustnej forme je veľmi dobre vstrebateľný.
Základné vlastnosti Cal Gelu:
- dobre vstrebateľný
- vodorozpustný
- obsahuje komplex vitamínov
- slúži na prevenciu aj podporu pri nedostatku vápnika
- optimalizuje potrebnú dávku vápnika počas telenia
- jednoduchá aplikácia
Použite v prípade týchto zdravotných ťažkostiach:
- mliečna horúčka - pokles vápnika v krvi tesne pred otelením u dojníc
- ochorenie vznikajúce v dôsledku nedostatku vápnika
Spôsob použitia: Základná dávka prípravku je 400 ml (1 balenie) a užíva sa perorálne vytlačením obsahu fľaše na koreň jazyka. U dojníc, u ktorých pri predchádzajúcej laktácii bola zistená a liečená hypokalciémia, je vhodné podať základnú dávku lieku bezprostredne pred otelením. U dojníc, s prvými príznakmi nedostatku vápnika, sa podávajú 1 - 2 dávky denne. Na základe odporúčania veterinárneho lekára, predovšetkým na posilnenie účinnosti klasickej liečby, je možné použiť aj viac ako dve dávky denne.
Forma: gél v tube
Balenie: 500 ml
Určené pre: dobytok, ovce kozy
Zloženie
Zloženie: Vápnik, horčík, kobalt, pantotenán vápenatý a vitamíny D3, E, B1, B2 a B12.
Zloženie: Vápnik, horčík, kobalt, pantotenán vápenatý a vitamíny D3, E, B1, B2 a B12.